Drogi Sknerusie McKwacz

Wszystkie postacie i wydarzenia opisane w liście są prawdziwe, a wszelkie podobieństwo do osób żyjących jest nie przypadkowe.

Drogi Sknerusie McKwacz

Na wstępie mojego listu chciałbym podziękować za urodzaj ruchów legislacyjnych w ostatnim czasie. Już dawno nikt nie obdarował mnie tak hojnie aktami prawnymi.

Martwi mnie jednak niezmiernie poziom oszczędności na Państwowe Ratownictwo Medyczne związane z tymi regulacjami.

Jestem ukontentowany że określenie „Ratownik medyczny” pojawiło się w tabeli, ale smuci mnie fakt że poziom współczynnika nie koreluje z obecnym poziomem poważania społecznego mojego zawodu.

Czyżbyś uważał że za mało pracuję żeby zasłużyć na wyższe apanaże?

Przecież większość ratowników medycznych pracujących w PRM dorabia…

Czyżby jakość moich usług była zbyt niska?

Przecież nie przykładasz zbyt dużej uwagi do jakości.

Czyżbym za mało się starał?

Czyżbym unikał walki z „ostrym cieniem mgły” mimo braku dodatku covidowego przy drugiej fali…?

Nie rozumiem też Twojej ambiwalencji w naszych stosunkach. Z jednej strony niedowartościowujesz mnie wypłatą, a z drugiej strony nakładasz na mnie „zaszczyty” nowych kompetencji.

W krajach uważanych za cywilizowane, nadawanie takich kompetencji ratowników jak: wykonanie kardiowersji, stymulacji czy wykonania intubacji dotchawiczej z użyciem leków zwiotczających jest poprzedzone szkoleniami finansowanymi przez państwo . Władze innych krajów nie nadają kompetencji do takich czynności przed odpowiednim szkoleniem.

Twoja wiara i nadzieja że ja sam sobie to przyswoję gdzieś /kiedyś za własne pieniądze bardzo mnie deprymuje.

Od jakiegoś czasu w krajobrazie polskiego PRM znikają ZRM S. Nie trzeba być wybitnym matematykiem żeby odjąć wycenę dobokaretki ZRM S od ZRM P.

Gdzie płynie ta różnica?

Zapowiadana nowelizacja Ustawy o PRM zakłada zmniejszenie ilości ZRM S do ilości 1 ZRM S na 10 ZRM P. Będzie to skutkować spadkiem liczby około 350 ZRM S o połowę. Gdzie trafiają te pieniądze? Do Twojego skarbca?

W projekcie ustawy o cmentarzach i chowaniu zmarłych wszystkie wymienione podmioty dostaną uposażenie z tytułu wypisywania karty zgonu z wyjątkiem kierownika ZRM. A kto statystycznie najczęściej pełni tą funkcję? Ratownik medyczny!

Za niedługo nasz jakże wysoki współczynnik 0,94 zostanie pomniejszony 1% składki na samorząd zawodowy. Żebyś mógł policzyć mnie i innych… Tyle daje od siebie. Czy Ty dasz coś od Siebie?

Chcę Ci powiedzieć że uważam Cię za skąpą osobę.

Z wyrazami szacunku

Lucas Felcher

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.